Dünya Gündem Son dakika Tüm Haberler

Yeniden Refah Partisi İzmir İl Gençlik Kolları’ndan Suriyeli Türkmenler Derneğine Ziyaret

Yeniden Refah Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Fatih ÇOBAN ve İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları İzmir Suriye Türkmenleri Derneği Başkanı Cafer BOZAN’ ı ve dernek üyelerini ziyaret etti.


Ziyarette Başta Suriye olmak üzere Türkiye ve dünya gündemi ele alındı. Dernek Başkanı şikâyetlerini iletirken özellikle Türkiye’ ye göç eden Arap sığınmacıların rahatça vatandaşlık alabildiklerini fakat Türkmen kökenli sığınmacılara kesinlikle vatandaşlık verilmediğini ve bu durumun kendilerini çokça üzdüğünü belirtti.

Özellikle böyle bir ayrımcılığı soydaşlarımız olan Türkiye devletinden asla beklemiyorduk diyen Cafer BOZAN Yeniden Refah Partisinden bu konuda kendilerine destek olmalarını, seslerini duyurabilmelerini sağlamayı istedi. İl Gençlik Kolları Başkanı ÇOBAN bu konuyu parti gündemine alacaklarını ve Genel Merkeze bu konuda resmi bir yazı gönderip Suriyeli Türkmen Kardeşlerimizin sesi olacağının sözünü verdi.

Görüşmede genel olarak Orta Doğuda ve Suriye’ de oynanmakta olan Siyonist oyunları hakkında karşılıklı fikir alışverişleri yapıldı. İl Başkanı Mehmet Fatih ÇOBAN, bu oyunları bozacak olan iradenin ancak ve ancak Türkiye’ de olduğu ve bütün yaşananlara rağmen halen geç kalınmadığını ve biran önce Türkiye’nin önderliğinde Amerika’nın olmadığı bir Barış masasının derhal kurulması gerektiğini ve böylece Türkiye’nin üzerinde olan sorumluluğu yerine getirmiş olacağını ve Suriye’nin de bu vesile ile yeniden bir huzur ülkesine dönüşeceğini ifade etti.

Mehmet Fatih ÇOBAN
İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir