Gündem Son dakika Tüm Haberler

YRP ‘den Dilipak’a cevap!

YRP Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu ” Abdurrahman Dilipak” hakkında açıklamalarda bulundu.

Abdurrahman Dilipak’ın 21 Haziran 2021 Pazartesi günü Akit TV’de yayınlanan ‘Derin Gerçekler’ programında Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile ilgili ifade ettiği sözler, Türkiye’de “Derin Gerçekler “diye ifade edilen sözde çoğu bilgilerin, kişilerin kendi hayal dünyaları, vehimleri ve kulaklarına gelen temelsiz dedikodulardan ibaret olduğunu bir kez daha göstermiştir. Koltuğa yaslanıp her şeyi biliyormuş, her konuya hakimmiş havalarında yaptığı konuşmada Genel Başkanımızla ilgili gerçeklerle yakından uzaktan ilgisi olmayan ifadelerde bulunması, bundan sonra Sn. Dilipak’ın söylediği her söze şüpheyle bakmamız gerektiği gerçeğini ortaya çıkarmıştır.   

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimler sırasında Saadet Partisi’nin CHP ile yaptığı ittifak öncesi oluşan milletvekili pazarlıklarına Sn. Dilipak tarafından Genel Başkanımızın da dahil edilmeye çalışılması ve bu çaba sırasında sarf edilen “ilke siyaseti yerine konjonktür gözetiliyor” sözleri, iftiradan öte bizim için hakaret içeren sözlerdir.

Abdurrahman Dilipak’a öncelikle hatırlatmak isteriz ki; 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Yeniden Refah Partimiz henüz kurulmamıştı. Yine hatırlatmak isteriz ki; o dönem Saadet Partisi’nin CHP ile yaptığı ittifak pazarlıkları Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan tarafından Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde eleştirilmiş ve bu eleştiriler kamuoyu ile de paylaşılmıştır. Hal böyleyken nasıl olur da Genel Başkanımız eleştirdiği bir sürecin parçası olmak için bir adım atmış olabilir veya bize gelen bir teklife milletvekili pazarlığı yaparak cevap verebilir.

Abdurrahman Dilipak’ın “ilkeler yalanmış, asıl olan milletvekilliği imiş” sözü ifade ettiğimiz gibi Milli Görüş’e, Yeniden Refah Partisi’ne ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a yapılacak en büyük hakaretlerden bir tanesidir. Siyaseti 3 kişi milletvekili olsun diye yapıyor olsaydık Sn. Dilipak’ta iyi bilir ki, bu 3 milletvekilliğini hiç pazarlık yapmadan da rahatlıkla alabilecek siyasi ortamlar oluşturabilirdik. Bunun için parti kurmaya, 81 ilde 900 ilçede teşkilatlanmaya, bu kadar mücadele etmeye, zorluklarla boğuşmaya ihtiyacımız yoktu.

Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Milli Görüş mücadelesini başlattığı 1969 yılından bu yana Milli Görüş camiasını yakından takip eden, zaman zaman bu camianın içerisinde yer alan Sn. Dilipak öyle görünüyor ki Milli Görüş’ün ufkunu tam olarak kavrayamamış. Nihai hedefi Dünya Siyonizminin bütün insanlığı ezen ve sömürgeleştiren düzenine karşı hak ve adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya’yı kurmak olan Milli Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi’nin ve Lideri Dr. Fatih Erbakan’ın milletvekilliği pazarlığı yapmayacağını, siyasi mücadelesini bu kadar sığ bir zemine taşımayacağını, ilkelerinden ve hedeflerinden vazgeçecek bir tutum ortaya koymayacağını anlayamamış.

Sn. Dilipak yıllardır içerisinde bulunduğu basın camiasının ilkelerini de içselleştirememiş olsa gerek ki, kendisine ulaşan temelsiz dedikoduları araştırmak, Genel Başkanımıza veya partimiz yetkililerine ulaşarak gerçeği öğrenmek yerine, yalanı gerçekmiş gibi anlatmayı tercih etmiştir.

Yıllardır ilkeden, ahlaktan, kul hakkından dem vuran yazılar yazan Sn. Dilipak’ın bir eksikliği de maalesef dile getirdiği bu ilkelerden uzak bir tutum sergilemesidir. Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatı sonrası 11 yıldır her türlü yalana, iftiraya, karalamaya, zorluklara ve sıkıntılara rağmen Erbakan Hocamızdan devraldığı bayrağı, davayı ve mücadeleyi bir an olsun bırakmayan Genel Başkanımızın ve Genel Başkanımızla birlikte bu mücadeleyi sürdüren on binlerce teşkilat mensubumuzun alenen hakkını ve hukukunu çiğnemiştir.

Sn. Dilipak’ın “Fatih Erbakan 3 milletvekili istedi” yalanını ve iftirasını ifade ettiğimiz bu çerçeveler içerisinde reddediyoruz. Kendisini bu yalan ve iftiradan dolayı Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan ve partimizden özür dilemeye davet ediyoruz. Milli Görüş’ün ve Yeniden Refah Partimizin hedeflerini, ideallerini, davasını, mücadelesini bir kez daha okumasını ve anlamaya çalışmasını tavsiye ediyoruz.

 Tek derdi makam, mevki, çıkar ve imtiyaz olan siyasi aktörlerin olduğu bu dünyada “Sizin en hayırlınız, insanlara hizmet edeninizdir” ilkesinin ve “Allah rızası için” siyaset yapma anlayışının Yeniden Refah Partisi’nin bütün kadrolarında hakim olduğunu hatırlatıyor, Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyoruz.

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir